شرکت Technekon روسیه از سال ۱۹۹۲ در زمینه طراحی و تولید سیستم های پایش وضعیت و نگهداری ماشین آلات شروع به فعالیت نموده و با بکارگیری این تکنولوژی در پروژه های مختلف علاوه بر کسب تجارب بسیار سعی در ارتقای آن نیز داشته است.این شرکت جهت پایش وضعیت ماشین آلات و تحلیل و بررسی سیگنالهای ارتعاشی در سیستمهای پیچیده، دو گونه محصول را ارائه می نماید:

 

تجهیزات پایش وضعیت پرتابل

 

تجهیزات پرتابل شرکت تکنیکن در سه مدل قلمی، تک کاناله و دوکاناله ارائه شده است. هر سه محصول از نرم افزار حرفه ای VibroDesigner همراه با قابلیت های تحلیل فراوان استفاده می کنند. دستگاه STD-500 با اندازه بسیار کوچک دارای حداقل امکانات آنالیز مورد نیاز برای اجرای برنامه پایش وضعیت در یک کارخانه متوسط می باشد. در مقابل دستگاه دو کاناله STD-3300 دارای کلیه امکانات مورد نیاز در برنامه ارتعاش سنجی بوده و برای کاربران حرفه ای در صنایع بزرگ مورد استفاده می باشد.

STD-500

توضیحات: سنسور داخلی، نمایش اسپکتروم و انولوپ Route
موارد مصرف: مانیتورینگ و عیب یابی ماشین آلات

مشاهده

STD-510

توضیحات: سنسور شتاب خارجی، نمایش اسپکتروم
موارد مصرف: مانیتورینگ و عیب یابی ماشین آلات

مشاهده

STD-3300

توضیحات: سنسور شتاب خارجی، نمایش شکل موج ، اسپکتروم ، انولوپ و اوربیت
موارد مصرف: مانیتورینگ و عیب یابی ماشین آلات
مشاهده

تجهیزات پایش وضعیت آنلاین

 

برای جلوگیری از وقوع اتفاقات ناگوار برای ماشین آلات مهم صنعتی مانند توربین، ژنراتور، کمپرسور، پمپ و فن‌ها( اعلام هشدار به اپراتور در مواردی که میزان ارتعاشات ماشین از حد مجاز خود خارج می شود و نیز خاموشی خودکار ماشین در صورت لزوم)، از تجهیزات آنلاین مانیتورینگ به عنوان ابزاری قدرتمند جهت حفاظت و کنترل ماشین آلات صنعتی استفاده می شود. سیستمهای آنلاین تحت نرم افزار SCADA با قابلیت تحلیل داده های ارتعاشی طراحی شده اند. انواع تجهیزات پایش وضعیت آنلاین عبارتند از:

نرم افزار

توضیحات: نمایش ترند، شکل موج، اسپکتروم، انولوپ، نمایش سه بعدی، اوربیت، دیاگرام بد، تعریف Route
موارد مصرف: آنالیز دیتای دستگاه های ارتعاش سنج و عیب یابی ماشین آلات
مشاهده

ویبریشن سوئیچ

توضیحات: سوئیچ ارتعاشی همراه با خروجی آنالوگ- خروجی آنالوگ ۴-۲۰ mA و دو رله آلارم و وارنینگ
موارد مصرف: حفاظت و مانیتورینگ ماشین آلات

مشاهده

دیتا کالکتور و آنالایزر آنلاین

توضیحات: نمایش شکل موج ، اسپکتروم ، اوربیت، دیاگرام نایکویست و ترند بطور همزمان برای هر کانال
موارد مصرف: مانیتورینگ و عیب یابی ماشین آلات مهم

مشاهده

search32.pngVibroDesigner Expert نرم افزار

 

سازگاری کلیه محصولات شرکت تکنیکن با نرم افزار VibroDesigner به شما امکان مانیتورینگ کامل وضعیت ماشین آلات، عیب یابی، ایجاد آرشیو داده ها , تهیه ی گزارش و . . . را می دهد. با آنالیز داده هایی که توسط دستگاه ها جمع آوری شده است می توان از وقوع خرابی جبران ناپذیر ماشین آلات و توقف ناگهانی و پیش بینی نشده جلوگیری و تعمیرات ماشین آلات را بهینه نمود.